تا پیش از این بازیکنان فوتبال به این عادت کرده بودند که اطلاعات آن‌ها در لحظه به لحظه تمرینات خود، توسط دستگاه‌ها و لباس‌های مختلف پایش شوند. باشگاه بارسلونا علاوه بر پایش بازیکنان خود درون زمین‌های تمرینی، خواب آن‌ها را نیز پایش می‌کند. با ما همراه باشید تا از بخش نوآوری‌های بزرگترین باشگاه ایالت کاتالونیا دیدن کنیم.

بخش نوآوری‌های باشگاه بارسلونا بیش از ۷۰ پروژه علمی و تحقیقاتی دارد.

مارتا پلانا (Marta Plana) مدیر بخش نوآوری‌های باشگاه بارسلونا (Braca Innovation Hub) در رابطه با پیشرفت‌های این بخش در ورزش توضیح می‌دهد و می‌گوید که این باشگاه بر خواب بازیکنان نیز نظارت دارد. او در رابطه با این بخش توضیح می‌دهد:

بخش نوآوری‌های باشگاه بارسلونا در اصل آزمایشگاهی است که در آن دانش خود را پیشرفت می‌دهیم، تکنولوژی‌ها جدید را خلق می‌کنم و همچنین نوآوری‌های را ارائه می‌دهیم تا کارایی ۲۱۰۰ ورزشکار باشگاه را بهبود ببخشیم.

 

باشگاه بارسلونا
 

 

بخش نوآوری‌های باشگاه بارسلونا بیش از ۷۰ پروژه علمی و تحقیقاتی دارد که یکی از آن‌ها پایش ۶ ماهه ۶۴۴ ورزشکار در رده‌های سنی و حرفه‌ای مختلف صورت گرفته است. ۳۵ نفر از این افراد رنج سنی بین ۱۸ تا ۲۲ سال دارند و از تیم حرفه‌ای فوتبال این باشگاه انتخاب شده‌اند. این تحقیقات البته بیش از همه روی ۵۰ ورزشکار زن و مرد تمرکز دارد.

 

باشگاه بارسلونا به این دسته از افراد، تیشرت‌های هوشمندی داده است که در هنگام خواب بر تن کنند تا به کمک سنسورهای تعبیه شده در آن، کیفیت خواب، ضربان قلب و همچنین ریتم تنفس آن‌ها را پایش کند. هدف اصلی این تحقیق این بوده که باشگاه به این نتیجه برسد چه زمانی بهترین موقع برای استراحت بازیکنان است، زیرا بسیاری از آن‌ها به دلیل جابجایی از شهری به شهر دیگر، در زمان‌های غیر معقول می‌خوابند. در آخر باشگاه بارسلونا از نتایج داده‌های به دست آمده راهنمای خوابی به عنوان پیشنهاد به این دسته از بازیکنان ارائه می‌کند.

 

 

منبع:

https://digiato.com/article/2020/01/13/باشگاه-بارسلونا-فراتر-از-یک-باشگاه/


akhbar tecnolozh11

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : باشگاه ,بارسلونا ,نوآوری‌های ,پایش ,آن‌ها ,بازیکنان ,باشگاه بارسلونا ,نوآوری‌های باشگاه ,توضیح می‌دهد ,پروژه علمی ,تحقیقاتی دارد ,نوآوری‌های باشگاه بارسلونا
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش علمی ویدئو پروژکتور Heather بررسي بازار اصفهان شمیم گرافیک سلامتي سرناد Tina معرفی بهترین محصولات عطاری دست خودم نیست Kelly